Скажіть мені і поясніть

Навіщо постійно недоговорювати? Обманювати? Перекручувати?
Сьогодні мала зустріч з деякими бізнесменами. У них структура розмови чітка: так, ні, коли, скільки. На конкретне питання має бути конкретна відповідь. Вони не люблять відходити від теми розмови і коли їм починють «воду лити» ставлять чіткі питання і не соромляться.
Розумію, що відмовки часто допомагають людям зберегти стосунки. [Відвертості дуже заважає хитрість] Усвідомлюю те, що так легше ступати по житті і таке інше. Але кому від того краще? Близькі люди заслуговують відвертості та щирості, а колеги чи просто випадкові знайомі не потребують ваших увертюр.
Мені бракує ділових людей.

22 коментарі

Віталій Шарлай
Уяви собі світ де всі, абсолютно ВСІ завжди говорять конкретно, не перекручуючи, завжди чітку правду.
Наскільки довго такий світ би протримався?
Дружина запитує чоловіка який щойно вернувся додому з роботи, — Привіт, милий. Чим займався на роботі? — А він відповідає, — Ооо, Ти знаєш, сьогодні я займався сексом з хорошою знайомою…
Або, Запитуєш людину, з ввічливості, ба навіть з цікавості як в неї справи, а вона у відповідь абсолютно ввесь перелік своїх проблем викладає…
Як на мене, питання обману, правди, перекручування, — є більше філософськими.
Сашко Горський
Підтримую Віталію і зовсім не погоджуюся з коментарем Віталія))) Хоча дописи Віталія відзначаю дуже позитивно! ;-)
Надія Григоренко
Згодна. Завжди говорити чітко і правду — це нудно…
Але існують моменти, коли це справді потрібно.
Віталія Козменко
Брехня — це передовсім гра. Тонка гра, де запросто можна заплутатись. Я собі ще тих правил чітко не визначила, певне того вона мені й не подобається.

Наді: гадаю, що правда може бути й дуже цікавою, адже ніколи не знаєш яка карта прихована в рукаві
Надія Григоренко
Гра, але ж можна у ній і свої правила вигадати і грати за ними!
Максим Козменко
Коли ти граєш у гру, ти заграєш за вже вигаданими правилами.
Коли ти вигадуєш правила гри, гри ще не існує.
Святослав Вишинський
У документальному фільмі «Tempo Di Viaggio» (1983) Андрей Тарковский розповідає про невтілений сценарій, на основі якого він мав у планах створити картину про правду і брехню, неможливість обманювати. Фабула сюжету: стосунки чоловіка і жінки, в яких дружина обманює чоловіка — але не в серйозних речах, а дрібницях, і чоловік не може з цим змиритись, не може зрозуміти причини для обману, оскільки її в дійсності немає. Розв'язку фільму режисер планував трагічну — однак картина так ніколи і не була знята.
Віталія Козменко
то це звичка? Спосіб комфортного існування в соціумі?
Святослав Вишинський
Це втеча від чого більш фундаментального — як і знак того, що свідомість не може бути безмежно свідома, прямолінійна і саморефлексивна.
Лілія Шутяк
Знаєте, хто така нудна людина? Це та, яка на запитання «як справи?» починає дууууже довго відповідати))))
Крістіна Кельті
С.Моем гарно зобразив це у «Розмальованій вуалі», "… якби всі говорили тільки про те, що має значення, всі б мовчали..."
Віталія Козменко
напевне, найкращим виходом є мовчання?!.. тобто і не «вбивати» правдою наповал, і не збрехати
Віталій Шарлай
Теми правди і брехні розкручуються у двох сучасних серіалах: Доктор Хаус і Теорія брехні.
Дійсно, виходить, що мовчання є єдиним виходом позбутися зайвих проблем. Але тут криється ще одна проблема, якщо постійно будеш мовчати — нічого не отримаєш. Якщо не будеш захищатися — ніхто не захистить. А спілкування не тільки правду в себе включає… Хіба не так?
Чи Я помиляюся?
Віталія Козменко
виходячи з серіалів… всі брешуть!.. але мені не йдеться про те, чи всі чи ні. Мені цікаво навіщо, що отримуєш з того?
Спілкування безпосередньо є комунікацією. В залежності, чи потрібна тобі якісна комунікація чи така «аби була» залежить, як і про що йтиме мова. Ось, де проблема. Навіщо старатися і викручуватися задля «аби було»?
Віталій Шарлай
Можливо, дехто отримує від цього задоволення, коли щось про когось розповідає чи комусь вимальовує брехню. Можливо стиль життя чи спосіб самоствердитись, а для декого просто робота.
На мою думку, вимагати від усіх щоб вони постійно говорили правду є надто гіперболізованим егоїзмом… але не знаю…
Надія Григоренко
Ось що я подумала: зазвичай брешуть для того, щоб захиститися (але це не виправдовує тих людей, які брешуть постійно і просто так).
Брешуть про настрій, статус, доходи… Кажеш, що настрій нормальний, і не треба 3 години пояснювати, чому він у тебе паршивий; брешеш про те, що маєш хлопця і «відшиваєш» небажаного кавалера; замовчуєш перед податковою доходи і… ну, ви знаєте.

За статистикою, 3 речення із 10 сказаних є брехнею або напів правдою. А ви подумайте, хіба ж не так?
Максим Козменко
«Людина є мірою всіх речей» — вислів Протагора, давньогрецького філософа й софіста. Кожна людина має свій погляд, має і свою правду. Хоче хтось комусь щось довести, ось і буде хтось комусь щось доводити. Без думки, без погляду. Бо в нього така міра.
Якщо В.Шарлай хоче наголосити, що треба брехати, бо всі брешуть (за серіалами), от і наголошує він. В.Козменко хоче зазначити простоту й легкість вибору, коли кажуть прямо і правду, от і зазначає. А суперечка до істини приводить не всіх — бо не всі хочуть її сприйняти!

Життя просте. Складні то погляди на життя!
Віталій Шарлай
По-перше, Я не наголошую, що ТРЕБА БРЕХАТИ, як Ти в нахабній формі це витрактовуєш!!! Це вибір кожного,
брехати як пес чи говорити правду як ангел. Є щось середнє. Існують деякі речі по які не хочеться людям говорити і щоб їх не сказати людина говорить щось інше, в свою чергу це теж можна назвати брехнею ТАК?
По-друге, М.Козменку якщо Ти думаєш, що Я тільки (за серіалами) визначаю, що всі брешуть, і Ти в тому числі, то тут Ти глибоко помиляєшся!
По-третє, Я нічого не маю проти В.Козменко, коментуючи пост висловлював думку, відповідно до її запиту, стосовно сутності тих чи інших речей правди і брехні.
Якщо Я тебе чимось зачепив, то каже це конкретно і в очі.
Життя таки просте. Навіщо згущувати фарби?
Максим Козменко
І хто з нас згущує фарби?
Шановний, питання стоїть чи варто говорити не лише саму правду чи брехню, а чи варто говорити багато й зайве! Закиди до серіалів, тільки приклади. Я ж навів один із прикладів, як, напевне, і ти. Перепрошую за гостру форму, яку я вжив відносно тебе. Вона була спровокована твоїм бажанням наголосити на своєму погляді. І це ж нормально!
Зрештою і ти підтвердив, і всі вже це знають, що кожен має вибір. Тому наша полеміка, яка перейшла в русло агресивних закидів, має бути примирена. Без усіляких «зачіпок», «натяків», «недомовок».
Погоджуєшся?
Віталій Шарлай
Мені взагалі все одно до того про що тематика, зачепило мене те, що мені дехто почав приписувати те, що насправді я не робив.
А твоя думка теж має право на існування як і моя, заперечувати жодну я б не наважувався!
Тому агресивну полеміку розпочав не я, шановний пане Максим.
До речі, а чи не збрехав ти, щодо того що я наголошував чи ні???
Якщо не згідний, то перечитуй коменти!
Михайло Шморгун
від мене вам пане Віталій +1
Віталія Козменко
Бачу, що коментарі перестали бути конструктивними щодо теми посту і перейшли на особистості. Гадаю не варто продовжувати, панове, в такому руслі.
Дякую
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте